czwartek, 25 września 2014

"Myślenie pytaniami. Zmień swoje pytania a zmienisz siebie" Marilee Adams


Opis:
Dowiedz się, w jaki sposób odpowiednie pytania mogą przeobrazić twoje życie Wszyscy codziennie zadajemy sobie pytania ? od ?W co mam się ubrać?? do ?Co powinnam zrobić ze swoim życiem??. Marilee Adams dowodzi, że rodzaj zadawanych pytań może mieć przemożny wpływ na szacunek do samego siebie, stosunki z ludźmi oraz karierę. Wprowadza pojęcie ?Myślenie Pytaniami? (QuestionThinking, QT), łatwy do stosowania system służący do zmieniania sposobu myślenia, działania oraz osiąganych wyników.
Marilee uświadamia nam, jak za pomocą pytań możemy kontrolować swoje myśli. Bo oto możemy świadomie wpływać na przyszłość, obmyślając takie pytania, które najskuteczniej doprowadzą do celu. Na tym właśnie zasadza się znakomity coaching. Podobnie działają wielcy przywódcy, którzy otwierają przed nami wizje przyszłości.
Książka doskonali umiejętność słuchania bez wydawania sądów oraz umiejętność dziękowania za sugestie. Marilee Adams nazwałaby to słuchaniem uczącego się. Są to umiejętności bezcenne dla wszystkich coachów, liderów i menedżerów.


Opinia:
Ciekawa, nawet bardzo. Opowieść o Benie, dzięki której możemy zrozumieć na czym polega samo "Myślenie pytaniami". Na końcu książki znajdziemy poręczny zestaw ćwiczeń dla każdego. Warto zmienić swoje życie, a przynajmniej spojrzeć na nie inaczej za pomocą zadawania odpowiednich pytań.
Polecam! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz